Reklama

Weibo

Weibo

17.01.2012
Czyta się kilka minut
250 milionów Chińczyków – połowa wszystkich obywateli Chin, mających dostęp do internetu – korzysta z serwisu Weibo, będącego połączeniem takich zachodnich wynalazków jak Twitter i Facebook. Ale Weibo to nie tylko popularny środek przekazu. To także nowy „rząd dusz”.
D

Dziewczyny spotkały się po raz pierwszy. Wei Ming, do niedawna dziennikarka w państwowej telewizji, teraz pracowała w firmie energetycznej. Wang Xiao, wysoka i smukła dziewczyna z północnego wschodu Chin, o rok młodsza – w międzynarodowym banku. Popijając drinki, rozmawiały w niewielkim kręgu artystów, dziennikarzy i młodych yuppie – przypadkowej grupie Chińczyków, która zebrała się w modnym barze na tyłach jednej z pekińskich uliczek. Zaczynał się piątkowy wieczór i co rusz ktoś dołączał lub się żegnał, wśród plejady obcych lub ledwo znajomych twarzy.

Gdy w pewnej chwili dziewczyny postanowiły wymienić się kontaktami, nie wyciągnęły wizytówek, nie zapisały numeru telefonu. – Jaki jest twój adres Weibo? – zapytała Wei Ming.

W ciągu następnej godziny chyba tylko ja, cudzoziemiec, sięgnąłem po wizytówkę. Chińczycy wymieniali się adresami Weibo: serwisu internetowego,...

10177

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]