Reklama

Watykańska modlitwa o pokój

Watykańska modlitwa o pokój

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Kilka tygodni temu papież Franciszek podczas wizyty w Ziemi Świętej zaprosił prezydentów Izraela i Autonomii Palestyńskiej na spotkanie modlitewne o pokój.
Z

Zaproszenie zostało przyjęte. W ostatnią niedzielę, w Kościele obchodzoną jako Zesłanie Ducha Świętego, w ogrodach watykańskich spotkali się prezydenci Szymon Peres i Mahmud Abbas, papież Franciszek i patriarcha Konstantynopola Bartłomiej, w otoczeniu innych przedstawicieli trzech monoteistycznych religii.
Czy to spotkanie ma jakiekolwiek znaczenie? Spotykali się przecież wielokrotnie podczas rozmów pokojowych z własnej woli lub przymuszani przez okoliczności. Nie przyszli tu jakąkolwiek polityczną mocą. Ustępujący ze stanowiska Peres właściwie już pakuje swoje biuro. Mahmud Abbas zaabsorbowany jest kruchą koalicją z uznawanym przez Zachód za organizację terrorystyczną Hamasem. W Watykanie nie mówili o polityce, nie padły trudne słowa i tematy. Jednak przyszli tam jako politycy. Żaden z nich nie zdaje się też być specjalnie człowiekiem modlitwy.
Informacje o tym spotkaniu...

2204

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]