Reklama

W stadzie samców alfa

W stadzie samców alfa

23.04.2017
Czyta się kilka minut
Wewnętrzne napięcia – czy to w PO, czy w PiS – mają stałe źródło. To brak narzędzi i obyczaju pokojowego rozstrzygania wewnętrznych konfliktów.
Fot. Stefan Maszewski / REPORTER
A

Ani się obejrzeliśmy, jak minęło sześć miesięcy od jesieni, gdy można było podsumować pierwszy rok działania Prawa i Sprawiedliwości. Był to bez wątpienia czas gorący – znów przybyło konfliktów, oskarżeń, porażek i przestróg. Czy to na okoliczność świąt, czy sondaży – wygląda na to, że po okresie największych emocji nastąpiła pauza, choć chyba nie wypalenie.

Przy okazji rytualnego wotum nieufności dla rządu i przecięcia sprawy Misiewicza gorączka jakby zeszła z linii dzielących główne ugrupowania, przeniosła się za to do ich wnętrz.

Przestroga Nowoczesnej

W PiS kluczową kwestią stają się rola i możliwości Antoniego Macierewicza, w szczególności nadzieje czy obawy, że mógłby on doprowadzić do rozłamu. Jest on najwyraźniej katalizatorem sporów w obrębie samego obozu, widocznych szczególnie w kibicujących mu mediach. Sondażowe wahnięcie wyostrza...

9338

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]