Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Polityka zaciśniętych zębów

Polityka zaciśniętych zębów

19.03.2018
Czyta się kilka minut
Zbliża się moment weryfikacji strategii przyjętej przez opozycję po 2015 r. Jesienią dowiemy się czegoś o zmianie preferencji politycznych ze źródła innego niż sondaże.
Grzegorz Schetyna na Radzie Krajowej PO, Warszawa, 24 lutego 2018 r. MICHAŁ DYJUK / FORUM
S

Stawka wyborów samorządowych jest bardziej złożona niż widziane z perspektywy ogólnopolskiej wyniki sejmikowe i prezydenckie w największych miastach. Tym razem skutki rywalizacji między PiS a opozycją i wewnątrz opozycji będą bardzo istotne politycznie i poznawczo. Przede wszystkim ze względu na długi okres, w którym byliśmy pozbawieni danych o zachowaniach wyborczych Polaków. Wyniki jesiennego głosowania mogą wpłynąć na korektę strategii głównych sił przed wyborami parlamentarnymi, stworzyć przestrzeń dla pojawienia się nowych podmiotów i skonfigurować na nowo osie podziałów. Czy opozycja jest przygotowana na to wyzwanie?

Schetyna umie czekać

Jedna z najważniejszych diagnoz obecnej sytuacji została sformułowana przez Roberta Krasowskiego w książce „Czas Kaczyńskiego”, dotyczącej Polski w latach 2005-10. Cytat z niej jest ważny szczególnie w kontekście uprawiania...

15060

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dużo mądrych uwag i analiz. Ale uprzejmie proszę odpowiedzieć mi na nastepujace pytanie: na kogo głosować ma umiarkowany konserwatysta, kiedyś głosujący na PO, ale po obcięciu jej prawego skrzydła (Gowin, Królikowski i wielu innych), juz nie czujący wspólnoty z tą umiarkowaną kiedyś partią? Gdzie jest w Polsce chadecja??????? Ja nie będę głosował na p. Gowina, choć cenię sobie niektóre jego poglądy, ale alians z populistami jest dla mnie nie do przełknięcia. Wiem, że takich jak ja jest niewielu. Może 3-4 procent. Ale te 3 procent może zadecydować.

proponuję przestać czytać bałamutne etykietki typu "lewica" czy "prawica" i się nimi przejmować, spróbować oceniać według własnych kryteriów np. uczciwości, przyzwoitości, mądrości

spróbować oceniać według własnych kryteriów np. uczciwości, przyzwoitości, mądrości to mądre podejście w wyborach samorządowych łatwe do przeprowadzenia, znamy bowiem kandydatów. w wyborach do sejmu zastanówmy się czy chcemy model z pierwszym sekretarzem, nomenklaturą partyjną itp./patrz PRL/ , zmuszający nas do uznawania za dogmat jedynie słusznej lini tow.pierwszego sekretarza czy też może nie zawsze idealny ale dający poczucie realności wpływu na to kto , po co i dlaczego -model demokratyczny.już Bóg dał człowiekowi wolność wyboru i tego się trzymajmy

Tu się opozycji do pierdla nie wsadza. Tu się na opozycję chucha i dmucha. Jeśli jesteś w opozycji to nic ci nie grozi nawet gdy jesteś złodziejem albo gwałcicielem. W sądzie zawsze możesz użyć argumentu, ze sądy są upolitycznione i że chcą ciebie skazać za to, że nie lubisz PiSu. W takim właśnie śmiesznym kraju żyjemy.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]