Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

10.07.2012
Czyta się kilka minut
2 - 9 lipca
L

Likwidacja Ossolineum. Zakład Narodowy im. Ossolińskich, najstarsze polskie wydawnictwo, powstałe w 1817 r. we Lwowie, a od 1947 r. działające we Wrocławiu, wydawca m.in. słynnej „Biblioteki Narodowej”, zostało postawione w stan likwidacji. Likwidatorem został dotychczasowy prezes – Andrzej Głuchowski.

Nagroda Sendlerowej dla Marii Janion. Tegorocznymi laureatkami Nagrody im. Ireny Sendlerowej zostały prof. Maria Janion oraz dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs z Centrum Badań Holocaustu UJ. Nagroda im. Ireny Sendlerowej jest przyznawana „Polakom nieżydowskiego pochodzenia, którzy angażują się w działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego Żydów i odnowienia kultury żydowskiej w Polsce”.

Nowe Horyzonty. W dniach 19-29 lipca odbędzie się we Wrocławiu 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Jak...

3519

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]