Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

08.05.2012
Czyta się kilka minut
23 kwietnia - 7 maja 2012
Z

Zmarł Marek Krawczyk. W czasach PRL-u działacz podziemia, składacz i kolporter m.in. oficyny NOW-a, w stanie wojennym więziony i pobity. W III Rzeczypospolitej m.in. współzałożyciel Polskiej Izby Książki, a przede wszystkim Towarzystwa Opieki nad Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu, odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz przemian demokratycznych i wolności słowa. Miał 56 lat.

„Krzyk” wylicytowany. Jedna z czterech wersji słynnego obrazu „Krzyk” Edvarda Muncha została sprzedana anonimowemu nabywcy na aukcji w domu aukcyjnym Sotheby’s w Nowym Jorku za blisko 120 mln dolarów.

Święto polskiego kina. Trwa 37. Gdynia Film Festival. Konkursowe filmy ocenia jury pod przewodnictwem reżyserki Doroty Kędzierzawskiej, Platynowe Lwy – nagrody za całokształt twórczości – odebrali...

2107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]