Reklama

W Sejmie o parkach

W Sejmie o parkach

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Wspierana przez "Tygodnik" batalia o zmiany w ustawie o ochronie przyrody (przypomnijmy, że pod obywatelskim projektem w tej sprawie podpisało się 250 tys. osób) przeniosła się z ulic do parlamentu.
Z

Zaproszony do Sejmu przedstawiciel akcji "Oddajcie parki narodowi" Krzysztof Worobiec tłumaczył w ubiegłym tygodniu, że ustawowe prawo weta, dane samorządom lokalnym każdego szczebla w sprawie powoływania bądź rozszerzania już istniejących parków narodowych, w praktyce uniemożliwia rzeczywisty rozmowy. Weto oznacza bowiem, że samorządowcy w każdej chwili mogą zerwać dialog. I tak robią, czego dowodem ostatnia próba zmiany granicy Białowieskiego Parku Narodowego. W efekcie parki nie powstają, choć np. zabiegi o powołanie Mazurskiego Parku Narodowego trwają już 30 lat!

Pierwsze reakcje parlamentarzystów na projekt zmian są niejednoznaczne i pokazują, że debata przebiegać będzie w poprzek poszczególnych partii. O ile stanowisko PSL - ugrupowania związanego z lobby leśnym - będzie raczej krytyczne, to już w przypadku PO, PiS i SLD sytuacja mocno się komplikuje: z...

1618

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]