Reklama

W naszych czasach

W naszych czasach

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Trudno pojąć chrześcijan, którzy Nowego Testamentu nie czytają z braku zainteresowania. Jest to brak zainteresowania własną tożsamością.
A

Adhortację "Verbum Domini" Benedykt XVI zaadresował do "biskupów i duchowieństwa, osób konsekrowanych i wiernych świeckich", czyli do zdeklarowanych członków Kościoła. Adhortacja jest owocem Synodu Biskupów (5-26 X 2008 r.) zajmującego się Słowem Bożym (czytaj Pismem Świętym) w życiu i misji Kościoła. Ciekawe, że to zgromadzenie episkopatów całego Kościoła zajmowało się tym właśnie zagadnieniem. Czyż nie jest oczywiste, że Biblia jest podstawową inspiracją jego misji i życia? Czyż nie przez Nowy Testament dociera on wprost do słów i myśli Założyciela? Doświadczenie uczy,

że zazwyczaj mówi się o tym, czego nie ma (np. o jedzeniu w czasach głodu, o pokoju w czasie wojny). Być może Papież, wybierając ten temat, chciał Kościołowi uświadomić jakieś braki i zmobilizować siły do szukania środków naprawy.

Dokument porusza wiele spraw, od formacji...

3837

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]