Reklama

W imię praw podstawowych

W imię praw podstawowych

25.04.2022
Czyta się kilka minut
D

Dla mojego pokolenia demokracja i prawa człowieka to filary, na których opiera się Unia Europejska – wspólnota gospodarcza i prawna, ale także, a może przede wszystkim, wyznająca wspólne wartości. Jak każda organizacja międzynarodowa, Unia funkcjonuje dzięki instytucjom. Jak w żadnej innej organizacji zrzeszającej państwa, obywatele mają tu swoich bezpośrednio i powszechnie wybieranych przedstawicieli. Dlatego Parlament Europejski nazywany jest najbardziej demokratyczną spośród europejskich instytucji – a to zobowiązuje. Posłowie mają więc nie tylko prawo, ale i moralny obowiązek monitorować i działać w obronie przestrzegania praw człowieka we Wspólnocie i wszystkich państwach, które chcą z nami współpracować gospodarczo.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]