Reklama

W człowieka wnika

W człowieka wnika

24.07.2007
Czyta się kilka minut
Jane Campion
M

Moją najlepszą przyjaciółką jest Grażyna Pomirska, najstarsza z dziesięciorga rodzeństwa. Jej bliscy, jako uchodźcy, znaleźli schronienie w Wellington w Nowej Zelandii krótko po II wojnie światowej. Jej ojciec był hrabią, matka zaś polską chłopką. W pokoju gościnnym ich domu wisiały na ścianach zdjęcia i obrazy Polski, były kompozycje z suszonych kwiatów i małe chińskie bibeloty ułożone na obrusie wyszydełkowanym przez dziewczęta.

Wojciech Kilar również jest Polakiem - nie wiem wprawdzie czy to, że mieszka w kraju, sprawia, iż jest nim bardziej czy mniej, lecz znalazłam w nim to, co kochałam w mojej przyjaciółce: ciepło, serce oraz elegancję i szczerość.

Dawno się już z Wojciechem Kilarem nie widziałam, zatem to prawdziwa przyjemność, by go teraz wspomnieć. W czasach, gdy się spotkaliśmy, moja córka Alicja miała rok. Dziś ma prawie 13 lat i ...

1677

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]