Reklama

Uzupełnienie

Uzupełnienie

27.12.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 51-52 / 2014
B

Bardzo się cieszę, że „TP” opublikował rozmowę z moją żoną, Zofią Wielowieyską. Jest jednak pewna istotna luka. W swoim biogramie nie chciała pisać za dużo i pominęła, że wychowując dzieci i młodzież w domu oraz w Sekcji Rodzin KIK, przez ponad 60 lat pracowała zawodowo: najpierw w handlu zagranicznym, potem jako mistrz cukierniczy, a potem przez 20 lat ucząc w szkołach średnich. Wreszcie od ponad 30 lat prowadzi małe gospodarstwo rolno-warzywne. Cały czas była więc „kobietą pracującą”. Przez wiele lat wspomagała ją jednak w domu jej matka, Zofia Tyszkiewiczowa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]