Reklama

Uzdrawiająca wiara

Uzdrawiająca wiara

07.10.2013
Czyta się kilka minut
Wiara uzdrawia – to pewne. Oczywiście wiara gorąca i wytrwała; czyli taka, która potrafi wyprosić nawet cud.
T

Taka wiara wyraża się przede wszystkim w gorącej i wytrwałej modlitwie, czyli w (trwających raczej dłużej niż krócej) nabożeństwach, pielgrzymkach, litaniach, nowennach i pacierzach. Jednym słowem, im więcej czasu poświęcimy na nabożeństwa, im mocniej będziemy w nie zaangażowani (zwłaszcza uczuciowo) – tym skutek pewniejszy.
Nasze starania to jedna rzecz; nie zaszkodzi jednak poszukać kogoś, kto, że tak powiem, ma dobre układy z Bogiem, gdyż został przez Niego obdarzony specjalną łaską, charyzmatem. Dzięki własnym wysiłkom i pomocy innych możemy u Boga wyprosić wszystko. A jeśli nie, jeśli wypadki nie potoczą się po naszej myśli? Mówi się trudno – skoro Pan Bóg z jakichś jemu wiadomych powodów nie wysłuchał naszych modlitw, to znaczy, że nie ma Mu co dalej zawracać głowy. Być może nasze starania nie były wystarczające – a i sławny uzdrowiciel czy egzorcysta też widocznie miewa...

3302

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]