Reklama

Uzasadnienie nadziei

Uzasadnienie nadziei

01.05.2005
Czyta się kilka minut
Jestem ciekaw, co myślisz, gdy czytasz wezwanie św. Piotra, byś był zawsze gotowy do obrony wobec każdego, kto domaga się od Ciebie uzasadnienia tej nadziei, która jest w Tobie. Może przypominasz sobie spotkania, kiedy udało Ci się z kimś porozmawiać na tyle sensownie, że owocem spotkania było czyjeś nawrócenie.
-

---ramka 350158|prawo|1---A może wręcz przeciwnie: stają Ci przed oczami konfrontacje ze współczesnymi poganami, którzy domagali się uzasadnienia Twojej nadziei szyderstwami, wyduszali z Ciebie przyznanie się do wiary, by mieć powód do natrząsania się z Ciebie, a spotkanie z nimi skończyło się poczuciem klęski. Może ogarnęło Cię wtedy zniechęcenie i postanowiłeś nie rzucać pereł przed wieprze. Mniemasz, że nie potrafisz uzasadnić tego, w co wierzysz, przyznać się do wartości, które są dla Ciebie ważne. A może jesteś człowiekiem wierzącym, który jeszcze nigdy nie opowiedział się po stronie Pana Jezusa? Może kiedy w towarzystwie robiono sobie żarty z Pana Boga, Kościoła, ludzkiej moralności i pobożności, milczałeś, bo brakowało Ci argumentów, obawiałeś się śmieszności, kpiących spojrzeń, etykietki dewota? Może myślisz o swojej wierze z politowaniem, zwłaszcza wtedy, gdy...

3011

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]