Reklama

Usłysz, czego nie przeczytasz

Usłysz, czego nie przeczytasz

07.05.2018
Czyta się kilka minut
Wszystkie księgi Pisma Świętego to sto trzynaście godzin nagrań. „Biblia Audio”, największy audiobook na świecie, została stworzona jak film – tylko bez obrazu.
Koncert „Ja jestem” podczas obchodów 100. rocznicy KUL-u zwieńczył prace nad „Biblią Audio”. Na pierwszym planie Anna Dymna i Adam Woronowicz, Lublin, 26 lutego 2018 r. TOMASZ KORYSZKO / KUL
S

Stary Testament brzmi przez 90 godzin. Nowy trwa dobę bez jednej godziny. Przez cały ten czas słychać głosy 480 osób. „Biblia Audio superprodukcja” powstawała przez trzy lata.

Krzysztof Czeczot, pomysłodawca i reżyser projektu, aktor: – Kilka lat temu pracowałem nad audiobookiem „Gry o tron”, który trwa ponad 30 godzin i wzięło w nim udział ponad stu aktorów. Wtedy żartowaliśmy, że pod względem rozmachu została nam już tylko Biblia – opowiada. – W lutym 2015 r. doszliśmy do wniosku, że jesteśmy gotowi na taką realizację. A ponieważ biblijnego słuchowiska na tak dużą skalę nikt jeszcze nie zrobił, to tym bardziej chcieliśmy się tym zająć.

Od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego otrzymują imprimatur i list z życzeniami sukcesów. Słuchowisko nagrywają na podstawie piątego wydania Biblii Tysiąclecia. Po konsultacjach z ojcami...

17275

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jestem w posiadaniu NT, który odtwarzam w samochodzie podczas jazdy. Może jestem zbyt staroświecki, ale wolałbym lektora, który normalnie czyta tekst Biblii. Jest to wspaniałe do słuchania w domu na porządnym sprzęcie audio, gdzie zanurzymy się w ścieżkę dźwiękową wyławiając z niej teksty czytane przez aktorów. Natomiast jadąc samochodem zastanawiam się czasem czy płynący z głośników odgłos np. burzy jest częścią słuchowiska, czy też odgłosem niesprawności mojego samochodu (trochę przesadziłem). Po mimo to wielki szacunek dla całego zespołu, który podjął się tego zadania. Z poważaniem Zbyszek.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]