Reklama

Modlitwa wygnańca

Modlitwa wygnańca

04.07.2017
Czyta się kilka minut
Krzysztof Globisz postawił warunek: nie wolno kombinować z jego głosem. Ma pozostać w takiej wersji, w jakiej będzie zarejestrowany – bez technicznych retuszy. Od reżysera projektu dostał do wyboru kilkanaście psalmów. Wybrał i przeczytał Psalm 61.
KRZYSZTOF BIELIŃSKI / TEATR ŁAŹNIA NOWA
KRZYSZTOF BIELIŃSKI / TEATR ŁAŹNIA NOWA

„Słuchaj, o Boże, mojego wołania, / zważ na moją modlitwę!”

Leszek Zduń: – Zakończyliśmy już pracę nad Nowym Testamentem i częścią Starego Testamentu. Krzysztofowi Czeczotowi – pomysłodawcy i producentowi projektu Biblia Audio – zależy, by w projekcie wzięli też udział artyści, którzy znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji; z tego powodu do nagrania zaprosiliśmy Romana Kłosowskiego, niewidomego, który swojego Psalmu musiał nauczyć się na pamięć.

Na spotkanie z Globiszem jechałem pełen niepokoju, nie miałem pojęcia, jak to będzie wyglądać. Ale kiedy na przywitanie uśmiechnięty Krzysztof podał mi rękę, wiedziałem, że będzie dobrze. W trakcie godzinnego nagrania poprosił mnie, bym pozostał z nim w studio. Ja czytałem zdania, a on je powtarzał; łatwiej było mu wtedy złapać frazę i dopiero potem zinterpretować. Gdy był niezadowolony, natychmiast...

19507

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ojciec Augustyn Pelanowski... Zastanawiam się, jak katolicy mogą słuchać takiego pasterza? Jest takich "pasterzy" pełno w tym kościele i - choć tych mądrych i pokornego serca jest zapewne więcej - to waśnie ci wrzeszczący i tryskający nienawiścią budują wizerunek Kokatu na zewnątrz. A w naszym kraju decydują o kierunku, w którym miejscowy KK żegluje. Smuteczek. Krzysztof Globisz - szacunek! I bardzo dobry artykuł!

bywam na mszach w kościele marianów na Stegnach, na mszach x.Bonieckiego. Co jakis czas czytania czyta (?) taki niewysoki starszy siwy pan - niższy od innych (tylko tak potrafię go opisac), chyba z brodą. Taki troche św. Mikołaj. Tak jak on Biblii nie czyta nikt [IMHO]. Po raz pierwszy w życiu wsłuchałam sie i żałowałam że juz kończy.... i tak jest zawsze jak na niego trafie, ale zdarza sie nader rzadko.

Jedni mówią, że kiedy Bóg kogoś wyjątkowo kocha, to wyjątkowo mocno go doświadcza. A inni bredzą jak o. Pelanowski...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]