Reklama

Urodzeni mordercy

Urodzeni mordercy

12.08.2012
Czyta się kilka minut
Czy kultura masowa prowokuje szaleńców? A może raczej to przypadki masakr takich jak niedawna z Denver prowokują szaleńcze interpretacje?
A

Aresztowano Jokera”; „13. ofiara Jokera”; „Zastrzyk śmierci dla Jokera” – pisały po strzelaninie w kinie „Aurora” w Denver polskie brukowce i portale, sugerując wręcz, że postać fikcyjna (Joker to negatywny bohater filmowej trylogii Christophera Nolana z Batmanem w roli głównej) zstąpiła do świata realnego, by strzelać do niewinnych ludzi. W tych komentarzach 24-letni James Holmes, do niedawna doktorant na wydziale neurobiologii, postać jak najbardziej realna (przypomnijmy: podczas premiery trzeciej części trylogii Nolana „Mroczny rycerz powstaje” zastrzelił, powołując się później na postać Jokera, kilkanaście osób, i, podobnie jak bohater filmu, zastawił w swoim domu ładunek wybuchowy-pułapkę, mający pozbawić życia inne osoby), jawi się nie tyle jako jedyny sprawca masakry, ile raczej za tę masakrę „tylko” współodpowiedzialny.

Co w tych interpretacjach nowego? Może to, że...

15869

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]