Reklama

Upadek prezydenta Wulffa

Upadek prezydenta Wulffa

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Sala prasowa w berlińskim Pałacu Bellevue, siedzibie prezydenta Niemiec, w krótkim czasie nabrała dwuznacznego image’u: najważniejsze wydarzenia, jakie mają tu ostatnio miejsce, to przedterminowe dymisje – ogłaszane w blasku fleszy.
N

Niemal dwa lata temu uczynił to prezydent Horst Köhler, który, urażony medialną krytyką, postanowił wcześniej opuścić urząd. W miniony piątek przed kamerami stanął Christian Wulff, by ogłosić, że również odchodzi. Choć precyzyjniej byłoby powiedzieć: musi odejść.

Dymisja Wulffa powinna była nastąpić już dawno – kolejne publikacje o kolejnych aferach z jego udziałem ciągnęły się od dwóch miesięcy. Zarzuty dotyczyły najpierw bardzo korzystnie oprocentowanego kredytu, który Wulff zaciągnął u zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy, a potem prób wywierania przez prezydenta nacisku na prasę, gdy ta zaczęła interesować się jego sprawami z przeszłości (patrz „TP” nr 3/12 – red.). Wulff musiał złożyć publiczne wyjaśnienia. Ale jeszcze bardziej wikłał się w sprzecznościach.

Potem było już tylko gorzej: mnożyć zaczęły się zarzuty przyjmowania przez Wulffa różnorakich korzyści, związanych...

3267

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]