Reklama

Unosić się czasem

Unosić się czasem

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Na ścianie nieodżałowanej księgarnio-kawiarni Tarabuk, wysoko ponad radosnym gwarem odprężonych od warszawskiego zabiegania chwilowych urlopników, znajdował się wieloznacznie mądry napis: „NIE ZAWSZE TAK BĘDZIE”.

​Niczym mane, tekel, fares. Niczym memento, The writing on the wall, jak powiedzieliby uczęszczający do Tarabuka idiomatycznie otrzaskani bywalcy. I rzeczywiście, niestety, zaiste, zaiste, profetycznym napis być się okazał, nie tylko dla niezliczonej ilości pojedynczych chwil spędzonych przez ludzi w Tarabuku, profetycznym oczywiście nie tylko „w dłuższym terminie”, nie tylko „na dłuższą metę”, nie tylko „w odległej perspektywie czasowej” – okazał się wielce profetycznym dla Tarabuka zmienionego... w kolejny oddział bankowy na Powiślu. I co zrobisz? Nic nie zrobisz. Zapobieżesz? Nie zapobieżesz. Hurry up please it’s time, co było czarno na białym napisane w jednej z leżących na Tarabukowej półce książek. Pozamiatane, książki zostały pozamiatane, żeby zrobić miejsce hasłu „Czas to pieniądz”, najlepiej w formie banksterskiego kredytu we frankach. Wolny rynek...

2092

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]