Reklama

Ucho igielne

Ucho igielne

11.06.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
s

sprawy zaszły za daleko i powoli wymykają się spod kontroli. Od dziś wszystkie lokalne ekspozytury diabelskie muszą działać wedle procedur czerwonego alertu. Naturalnie chodzi o szaleństwa obmierzłego papieża. Ten oberklecha nawet nie wie, jak czułą strunę poruszył. Niektórzy w piekle wprawdzie naiwnie sądzili, że z czasem przestanie robić pacjentom wodę z mózgu i ględzić o ubóstwie. Ot, skończy się na kilku tanich gestach pod publiczkę, jak niegodne urzędu łażenie w zniszczonych buciorach albo przetartych gaciach. Ale Twojego stryjaszka nie tak łatwo zmylić – od początku biłem na alarm, że tym razem spełnić się może nieszczęsna wizja Nieprzyjaciela. Mimo że gdzieniegdzie ziarna padły na grunt wybitnie nieurodzajny, inne udało się wydziobać bądź zagłuszyć chwastem, to jednak wiele, zdecydowanie zbyt wiele zaczyna kiełkować.
Ale Ty – jak widać – nie odziedziczyłeś ani szczypty...

4331

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]