Reklama

Trzynastka

Trzynastka

18.02.2008
Czyta się kilka minut
To zawsze jest tajemnica: jakie będzie to dziecko, jaki będzie miało charakter, temperament? Czego o sobie, dzięki niemu, się dowiemy? Jakie nowe furtki nam otworzy?
W

W styczniu mają urodziny Franek i Jurek, w lutym - Stasiu, w marcu - Zuzia i Marianna, w maju - Emilka, w lipcu - Magda, w sierpniu - Krysia, we wrześniu - Jasiek i Wiktoria, w październiku - Antoś. Zuzia skończyła czternaście lat, Jaś urodził się w połowie września. Między nimi jest pięć sióstr i czterech braci.

Doliczając rodziców, Katarzynę i Sebastiana, Kubisowie trzynaście razy w roku świętują urodziny. Średnio, przynajmniej raz w miesiącu zdmuchują świeczki na torcie któregoś z nich.

Sebastian: - Kaśka ma twardy dysk w głowie. Bez trudu wymieni jeszcze imieniny całej trzynastki i PESEL-e dzieci.

Oboje studiowali fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim na początku lat dziewięćdziesiątych. Zakochali się i Kaśka doszła do wniosku, że nie da rady kochać i studiować na tym samym kierunku, co Sebastian. Przeszła na italianistykę...

16073

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]