Reklama

Trzynastka

Trzynastka

18.02.2008
Czyta się kilka minut
To zawsze jest tajemnica: jakie będzie to dziecko, jaki będzie miało charakter, temperament? Czego o sobie, dzięki niemu, się dowiemy? Jakie nowe furtki nam otworzy?
W

W styczniu mają urodziny Franek i Jurek, w lutym - Stasiu, w marcu - Zuzia i Marianna, w maju - Emilka, w lipcu - Magda, w sierpniu - Krysia, we wrześniu - Jasiek i Wiktoria, w październiku - Antoś. Zuzia skończyła czternaście lat, Jaś urodził się w połowie września. Między nimi jest pięć sióstr i czterech braci.

Doliczając rodziców, Katarzynę i Sebastiana, Kubisowie trzynaście razy w roku świętują urodziny. Średnio, przynajmniej raz w miesiącu zdmuchują świeczki na torcie któregoś z nich.

Sebastian: - Kaśka ma twardy dysk w głowie. Bez trudu wymieni jeszcze imieniny całej trzynastki i PESEL-e dzieci.

Oboje studiowali fizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim na początku lat dziewięćdziesiątych. Zakochali się i Kaśka doszła do wniosku, że nie da rady kochać i studiować na tym samym kierunku, co Sebastian. Przeszła na italianistykę...

16073

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]