Reklama

Zawsze ktoś chleb przyniesie

Zawsze ktoś chleb przyniesie

04.04.2016
Czyta się kilka minut
Katarzyna i Sebastian Kubisowie: Państwo z góry zakłada, że jak masz dużo dzieci i małe dochody, to możesz je oszukać.
Katarzyna i Sebastian Kubisowie z dziećmi: Emilią, Franciszkiem, Stanisławem, Marianną, Wiktorią, Krystyną, Magdaleną, Antonim, Jerzym, Janem i Łucją (na zdjęciu brakuje Zuzanny) Fot. Tomasz Wiech dla „TP”
K

Katarzyna i Sebastian Kubisowie z Krakowa. Ona ma 44 lata i jest tłumaczem z języka włoskiego. On ma 46 lat i habilitację z astrofizyki. Są małżeństwem z 24-letnim stażem i rodzicami: Zuzi, Emilii, Franka, Staszka, Marianny, Wiktorii, Krysi, Magdy, Antka, Jurka, Janka i Łucji.

MAŁGORZATA WACH: Czy 500 złotych może być motywacją do tego, żeby powiększyć rodzinę? 

KATARZYNA KUBIS: To jest raczej jakaś forma pomocy dla rodzin, które już mają więcej niż jedno dziecko. Czy może być motywacją do tego, żeby mieć kolejne dziecko? Nie wydaje mi się. Motywacja finansowa jest w tym przypadku za słaba. W każdym razie nas by to nie zmotywowało.

Nasze życie nie zależy wyłącznie od pieniędzy. Zresztą na ile można wycenić wartość dziecka? Ktoś zrobił takie wyliczenia? Jaka kwota pozwala je przyjąć na świat? 500 zł? 1000? 2000?...

14665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]