Reklama

Zawsze ktoś chleb przyniesie

04.04.2016
Czyta się kilka minut
Katarzyna i Sebastian Kubisowie: Państwo z góry zakłada, że jak masz dużo dzieci i małe dochody, to możesz je oszukać.
Katarzyna i Sebastian Kubisowie z dziećmi: Emilią, Franciszkiem, Stanisławem, Marianną, Wiktorią, Krystyną, Magdaleną, Antonim, Jerzym, Janem i Łucją (na zdjęciu brakuje Zuzanny) Fot. Tomasz Wiech dla „TP”
K

Katarzyna i Sebastian Kubisowie z Krakowa. Ona ma 44 lata i jest tłumaczem z języka włoskiego. On ma 46 lat i habilitację z astrofizyki. Są małżeństwem z 24-letnim stażem i rodzicami: Zuzi, Emilii, Franka, Staszka, Marianny, Wiktorii, Krysi, Magdy, Antka, Jurka, Janka i Łucji.

MAŁGORZATA WACH: Czy 500 złotych może być motywacją do tego, żeby powiększyć rodzinę? 

KATARZYNA KUBIS: To jest raczej jakaś forma pomocy dla rodzin, które już mają więcej niż jedno dziecko. Czy może być motywacją do tego, żeby mieć kolejne dziecko? Nie wydaje mi się. Motywacja finansowa jest w tym przypadku za słaba. W każdym razie nas by to nie zmotywowało.

Nasze życie nie zależy wyłącznie od pieniędzy. Zresztą na ile można wycenić wartość dziecka? Ktoś zrobił takie wyliczenia? Jaka kwota pozwala je przyjąć na świat? 500 zł? 1000? 2000?...

14665

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]