Reklama

Trzy dni

Trzy dni

13.03.2005
Czyta się kilka minut
Trzy dni temu Jan Paweł II został ponownie hospitalizowany w klinice Gemelli, gdzie wykonano zabieg tracheotomii. W ciągu tych trzech dni zmieniły się pierwsze strony gazet i układ wszystkich dzienników telewizyjnych i radiowych. Potwierdza to wyjątkowe znaczenie, jakie dla świata - nie tylko dla katolików i chrześcijan - ma Papież i Jego w tym świecie obecność.
P

Podobnie jak miliony ludzi słucham tych doniesień i czekam na nie. A jednak coś mi w nich przeszkadza i uwiera. Jakaś dziwna nerwowa niecierpliwość - kiedy wróci do normalnych zajęć, kiedy wyjdzie z kliniki, za ile dni, godzin? Czy na Anioł Pański pokaże się w oknie? Czy okno będzie otwarte, czy zamknięte? Czy powie coś własnym głosem, czy tylko pobłogosławi? Na czym polega tracheotomia i kiedy można będzie usunąć rurkę? Chwilami mam wrażenie, że dziennikarze najchętniej wdarliby się do pokoju, zainstalowali kamery i na żywo relacjonowali każde poruszenie, zakłócony oddech, każdy grymas bólu.

Może jestem niesprawiedliwa. Może dzisiejszy świat - rozpędzony, zziajany, niecierpliwy, zachłannie ciekawy, głodny każdego szczegółu - tylko tak umie reagować, a swoje, szczere nawet uczucia i zainteresowania okazywać tylko w taki sposób?

...

3096

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]