Reklama

Ładowanie...

Kot, mysz oraz pies

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Z okazji tej premiery padło wiele doniosłych słów. W polskich realiach start kanału TVP Kultura, skierowanego nie na zysk i oglądalność, ale na bezinteresowną prezentację tzw. kultury wysokiej, to niewątpliwie święto.
T

Trudno oceniać jakość nowego programu po zaledwie dwóch tygodniach, warto się jednak pokusić o odpowiedź na pytanie, jak owe święto - nad którym pracowano ponad rok - wygląda na wizji.

Najpierw edukacja

Każdy dzień to inny temat. W poniedziałek - literatura, we wtorek - teatr, w środę dość zaskakujący melanż - na zmianę mają się pojawiać historia, nauka i sztuki plastyczne. Czwartki to muzyka, piątki - film, sobota - szeroko pojęte “korzenie kultury". Niedziela oznacza spotkanie z wybitnym gościem.

Pierwsze dwa tygodnie minęły bez fajerwerków. Postawiono na klasyków: Dostojewski, Szymanowski, Różewicz, Kantor, Hrabal, Rybczyński; zaproszeni specjaliści zastanawiali się, co ich twórczość znaczy dzisiaj. Zwrot ku tradycji dał możliwość pokazania mnóstwa cennych edukacyjnie archiwaliów (zasoby archiwów TVP mają...

13684

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]