Reklama

Kot, mysz oraz pies

Kot, mysz oraz pies

15.05.2005
Czyta się kilka minut
Z okazji tej premiery padło wiele doniosłych słów. W polskich realiach start kanału TVP Kultura, skierowanego nie na zysk i oglądalność, ale na bezinteresowną prezentację tzw. kultury wysokiej, to niewątpliwie święto.
T

Trudno oceniać jakość nowego programu po zaledwie dwóch tygodniach, warto się jednak pokusić o odpowiedź na pytanie, jak owe święto - nad którym pracowano ponad rok - wygląda na wizji.

Najpierw edukacja

Każdy dzień to inny temat. W poniedziałek - literatura, we wtorek - teatr, w środę dość zaskakujący melanż - na zmianę mają się pojawiać historia, nauka i sztuki plastyczne. Czwartki to muzyka, piątki - film, sobota - szeroko pojęte “korzenie kultury". Niedziela oznacza spotkanie z wybitnym gościem.

Pierwsze dwa tygodnie minęły bez fajerwerków. Postawiono na klasyków: Dostojewski, Szymanowski, Różewicz, Kantor, Hrabal, Rybczyński; zaproszeni specjaliści zastanawiali się, co ich twórczość znaczy dzisiaj. Zwrot ku tradycji dał możliwość pokazania mnóstwa cennych edukacyjnie archiwaliów (zasoby archiwów TVP mają...

13684

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]