Reklama

Trylogia antyczna Zygmunta Kubiaka

Trylogia antyczna Zygmunta Kubiaka

15.06.2003
Czyta się kilka minut
Z

Zygmunt Kubiak: PIĘKNO I GORYCZ EUROPY. DZIEJE GREKÓW I RZYMIAN - najpierw była, w roku 1997, „Mitologia Greków i Rzymian” i jej nieprawdopodobny wręcz sukces czytelniczy. Potem, dwa lata później, „Literatura Greków i Rzymian”, w której niezliczone, często bardzo obszerne cytaty z dzieł Starożytnych, od Homera, He-zjoda, Safony i tragików greckich po poetów późnego Cesarstwa, podane były - rzecz niezwyczajna -w przekładzie samego autora książki. Teraz otrzymaliśmy tom zamykający trylogię antyczną Zygmunta Kubiaka: „Dzieje Greków i Rzymian”, które, sądząc po sygnałach z księgarń, powtórzą zapewne, jeśli nie przewyższą, sukces „Mitologii”.

Ta trylogia stanowi zwieńczenie wieloletniej, właściwie całe życie trwającej fascynacji Zygmunta Kubiaka światem śródziemnomorskim. Fascynacji owocującej mrówczą pracą, a wspomaganej wielkim talentem. I dzisiaj autor „Mitologii”, „Literatury”...

7431

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]