Reklama

„Trendowaci”

„Trendowaci”

17.07.2012
Czyta się kilka minut
To już nie skansen PRL ani miejsce wycofania. Wielu działkowiczów to dziś awangarda trendów coraz bardziej popularnych w świecie. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego podcina im skrzydła.
fot. Aleksander Duraj
K

Kiedy zbliżał się termin ogłoszenia przez Trybunał Konstytucyjny decyzji w sprawie ustawy o ogródkach działkowych, wśród działkowców zawrzało. Ale ferment pojawił się dużo wcześniej.

Profesor Roch Sulima, jeden z pierwszych badaczy antropologicznego i kulturowego fenomenu działek, pierwsze symptomy odnotował ponad dekadę temu. Eugeniusz Kondracki, szef Polskiego Związku Działkowców, uważa, że na dużą skalę zmiany zaczęły się przed trzema-czterema laty. Dariusz Bogusz, prezes ogródków działkowych „Energetyk-Górnik-Nauczyciel” w Warszawie, szacuje, że reprezentanci nowego trendu stanowią już około 30 proc. społeczności.

FRAJDA W RYTMIE PRZYRODY

Anna i Piotr Matkowscy to modelowi „trendowaci”. Są lekko po trzydziestce. Ona jest sekretarką w prywatnej przychodni lekarskiej, on menedżerem niższego stopnia w korporacji kosmetycznej. Mają dwójkę dzieci...

15903

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]