Reklama

Tramwajem przez wydmy

Tramwajem przez wydmy

17.08.2006
Czyta się kilka minut
De Haan
W

W sierpniu Brukseli trzeba uczyć się na nowo. Rondo Schumana, centralny punkt miasta, który przez resztę roku odbiera kierowcom wszelką nadzieję, nagle staje się zwykłym, przyjaznym rondem, którego pokonanie zabiera zaledwie kilkadziesiąt sekund. Na bulwarze Waterloo można w ciągu roku utknąć tysiące razy w korkach przed tunelami, można odbierać na nim zagubioną po zakupach żonę, by wreszcie w środku lata zobaczyć, że jest miejscem, w którym warto się zatrzymać, napić kawy i podziwiać resztki wspaniałej brukselskiej secesji.

Brukseli trzeba uczyć się na nowo, ponieważ w sierpniu jest ona innym miastem. Biura i urzędy unijne zamknięte, pod budynkami nudzą się strażnicy.

Przez jedenaście miesięcy w roku Brukselę zasłania Unia Europejska, a w sierpniu Bruksela, niczym walońska dziewica, odsłania i pokazuje wdzięki, urodę i najlepsze walory. Ale...

10101

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]