Reklama

Skórka za wyprawkę

Skórka za wyprawkę

30.01.2007
Czyta się kilka minut
Nie popisali się polscy deputowani z Platformy Obywatelskiej, którzy w Parlamencie Europejskim zafundowali swoim frakcyjnym kolegom konflikt, jakiego w historii parlamentu jeszcze nie było.
Przed Parlamentem Europejskim w Brukseli /fot. KNA-Bild
Z

Zawiodła ich intuicja? Stracili rozsądek? Zapomnieli, gdzie są? Zapewne wszystko po trochu. Ale przede wszystkim zawiniła źle rozumiana ambicja i krajowe polityczne zamieszki. W konsekwencji Platforma utraciła przewodnictwo najważniejszej komisji parlamentu: komisji budżetowej. Bo zamiast wróbla w garści chciała mieć koniecznie gołębia na dachu. Przy okazji, eurodeputowani PO wdali się w konflikt z ich niemieckimi kolegami z frakcji chadeckiej (do której należą i jedni, i drudzy), zapominając, że sojusz z nimi pozycję Polaków umacnia, a kłótnia osłabia.

Kiedy Elmar Brok, niemiecki chadek i dotychczasowy wieloletni szef komisji spraw zagranicznych, prowadził kilka dni temu ostatni raz posiedzenie tego gremium, łzy same leciały mu do oczu. W Parlamencie Europejskim zasiada od 27 lat. Nigdy przedtem walka o stanowisko szefa jakiejś komisji parlamentarnej nie...

6278

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]