Reklama

To znowu nie UFO

To znowu nie UFO

24.09.2018
Czyta się kilka minut
Było jak w „Archiwum X”: 6 września agenci FBI ewakuują i zamykają obserwatorium astronomiczne Sunspot w Nowym Meksyku.
N

Nad miejscem krąży śmigłowiec black hawk. Wszystko owiane jest tajemnicą, nic nie wie nawet lokalny szeryf. Oficjalne komunikaty mówią tylko o „względach bezpieczeństwa”. Wszystko dzieje się dwie godziny drogi od legendarnego Roswell, gdzie 2 lipca 1947 r. miało się rozbić UFO.

Przez jedenaście dni, przez które obserwatorium pozostaje zamknięte, narastają teorie spiskowe. Jak podliczył portal Vice.com: o nadchodzącej katastrofie słonecznej, kolejnym wypadku latającego talerza, wycieku rtęci używanej w teleskopie, chińskich szpiegach i portalu do innego wymiaru.

Zarządca teleskopu wydał 16 września oświadczenie, że przyczyną ewakuacji była „kryminalna działalność”, a podejrzany mógł zagrażać personelowi. Jak ujawnił 20 września Reuters, przyczyną zamieszania była akcja FBI, które podejrzewało tamtejszego sprzątacza, że po zalogowaniu się do sieci bezprzewodowej obserwatorium ściągał i rozpowszechniał dziecięcą pornografię. Gdy skonfiskowano mu komputer, zaczął sugerować, że materiały mu podrzucono, bo do kompleksu rzekomo „może wejść każdy, nawet seryjny morderca” – co sprowokowało decyzję o ewakuacji.

A przynajmniej w to nam każe wierzyć rząd. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]