Reklama

To nieludzkie

To nieludzkie

25.09.2007
Czyta się kilka minut
Czytam we własnym "Tygodniku", w ubiegłotygodniowej rozmowie z prof. Andrzejem Zollem: "W Polsce siedzi w więzieniach 91 tysięcy ludzi, zaś miejsc po przebudowie kaplic, korytarzy i bibliotek na cele jest około 72 tysiące. Mamy więc o 20 tysięcy za dużo ludzi w więzieniach. (...) A co będzie, gdy zaostrzymy kodeks karny?".
K

Kodeks zaostrzony (projekt już gotowy) może uchwalony na razie nie zostanie - bo przez kogo? Ale jeśli ponownie władzę obejmie ta sama ekipa, pytanie z cytatu nabierze pełnej ostrości. Tymczasem jednak wystarczy przytoczony stan faktyczny. Te likwidowane kaplice i biblioteki, zamieniane w cele, byle tylko jakoś upchać skazanych. To tak mają wyglądać wyroki sprawiedliwości w wolnej Polsce?

Rozumiem, że nie obchodzi to polityków rządzącej ekipy, aprobujących wszystko, co jest robione. Ani tak zwanych "mas", jakże chętnie ożywiających w sobie uczucie złej satysfakcji: "dobrze im tak, zasłużyli". Ale duszpasterze? Kapelani więzienni, nareszcie w wolnym kraju dopuszczeni naprawdę do tej, jakże niewdzięcznej i tak niebywale potrzebnej pracy? Milczą i godzą się? Nie boją się, że poniewieranie człowiekiem, który i tak nie stoi już prosto na nogach, może dać tylko...

1511

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]