Reklama

To nie ja, to święci!

To nie ja, to święci!

27.11.2007
Czyta się kilka minut
Napis nad ołtarzem - "Niech zstąpi Duch Twój iodnowi oblicze tej ziemi - najwięcej mówi ozmianach wLeśnej. Proboszcz jest pewien, że to dzięki przywilejowi obcowania ze świętymi jego parafianie noszą wsobie kawałek Nieba.
-

---ramka 555706|lewo|1---Mija jedenasty rok pracy ks. Piotra Sadkiewicza w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Akcje zbierania krwi, baza dawców szpiku kostnego, rekordowa liczba osób deklarujących pośmiertne oddanie organów wewnętrznych - z tego słynie położona na Żywiecczyźnie Leśna.

Ostatnio o tutejszej parafii znów było głośno: jest pierwszą w kraju, która dysponuje własnym defibrylatorem - urządzeniem, dzięki któremu można przywrócić normalną pracę serca. To nie fanaberia: podczas Mszy zdarzają się zasłabnięcia, ale też zawały. Przez 11 lat w kościele zmarły cztery osoby. Anonimowy sponsor usłyszał w telewizji prośbę księdza i dał pieniądze.

Ks. Sadkiewicz jest przystojny, energiczny, mówi z przekonaniem. Oczy zza okularów szukają kontaktu z rozmówcą, a jednocześnie wodzą po wszystkim, co wokoło, jakby wciąż zastanawiał się nad...

13807

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]