Reklama

To nie ja, to święci!

To nie ja, to święci!

27.11.2007
Czyta się kilka minut
Napis nad ołtarzem - "Niech zstąpi Duch Twój iodnowi oblicze tej ziemi - najwięcej mówi ozmianach wLeśnej. Proboszcz jest pewien, że to dzięki przywilejowi obcowania ze świętymi jego parafianie noszą wsobie kawałek Nieba.
-

---ramka 555706|lewo|1---Mija jedenasty rok pracy ks. Piotra Sadkiewicza w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Akcje zbierania krwi, baza dawców szpiku kostnego, rekordowa liczba osób deklarujących pośmiertne oddanie organów wewnętrznych - z tego słynie położona na Żywiecczyźnie Leśna.

Ostatnio o tutejszej parafii znów było głośno: jest pierwszą w kraju, która dysponuje własnym defibrylatorem - urządzeniem, dzięki któremu można przywrócić normalną pracę serca. To nie fanaberia: podczas Mszy zdarzają się zasłabnięcia, ale też zawały. Przez 11 lat w kościele zmarły cztery osoby. Anonimowy sponsor usłyszał w telewizji prośbę księdza i dał pieniądze.

Ks. Sadkiewicz jest przystojny, energiczny, mówi z przekonaniem. Oczy zza okularów szukają kontaktu z rozmówcą, a jednocześnie wodzą po wszystkim, co wokoło, jakby wciąż zastanawiał się nad...

13807

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]