Reklama

Tłuszcz wożony karocą

Tłuszcz wożony karocą

02.05.2015
Czyta się kilka minut
Zgoda, państwo nie może być dziadowskie. Ale co w tym dziadowskiego, że podsekretarz stanu dojedzie do pracy komunikacją miejską?
Politycy na prowincji. Kolonia Gruszka Duża, wrzesień 2011 r. Fot. Wojciech Pacewicz / PAP
J

Jak zwykle nic nie było aż takie proste, jak chciały tabloidy: starczyło się wczytać w tekst „Spiegla”, od którego zaczęła się głośna przez moment sprawa potraktowania byłych więźniarek Ravensbrück w trakcie obchodów rocznicy wyzwolenia tego kacetu. Gołe fakty były istotnie przykre – oto kobiety w podeszłym wieku i towarzyszący im zwykli śmiertelnicy po uroczystości zasiedli przy drewnianych stołach i posilali się, jedząc z plastikowych naczyń, podczas gdy pierwsze damy Niemiec i Polski z wąską świtą obsłużono na porcelanie przy stołach zasłanych białym obrusem.

Odwrócenie hierarchii ważności osób budziło oczywisty odruch niesmaku, ale niemiecki tygodnik sumiennie zrelacjonował także punkt widzenia organizatorów – była to dla nich sytuacja zaiste tragiczna. Bez względu na swoją dobrą czy złą wolę i szacunek dla dawnych ofiar nazizmu nie mieli wyjścia: specjalne traktowanie dam...

9867

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]