Reklama

Temat nie na felieton

Temat nie na felieton

17.03.2006
Czyta się kilka minut
Nadużywam tego tytułu, niestety, czasem jednak inaczej się nie da. Spektakl, który rozegrał się w Sejmie w dniu 10 marca, stanowi tym razem argument, przed którym kapituluję.
K

Kto widział w tym dniu przed południem izbę poselską, zamieniającą minutę milczenia po śmierci wielkiej artystki w głośne odmawianie "Wiecznego odpoczywania", pomyślał pewnie: cóż za pobożni ludzie. Jeszcze parę kadencji temu nic podobnego zdarzyć się nie mogło, choć przecie wierzących posłów nie brakowało. Jakie to przekonujące i uczciwe.

Kto jednak tego samego dnia po południu patrzył na "dyskusję" rządowo-poselską dotyczącą wyjaśnień prezesa NBP na temat obrad Komisji Nadzoru Bankowego, mógł odnieść wrażenie, że biorą w niej udział ludzie z zupełnie innej części świata. Atmosfera skoncentrowanej agresji, wyładowującej się nie w argumentach, lecz w epitetach, insynuacjach i obelgach, poziom debaty, w której atakujący prezesa banku centralnego nawet nie silili się na przekonanie kogokolwiek o swojej znajomości rzeczy, bo wystarczało - także dla nieustannych...

3048

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]