Reklama

Tańczący z owieczkami

Tańczący z owieczkami

15.02.2008
Czyta się kilka minut
Niedziela, 14 października (Dzień Papieski)
P

Pobudka jak zawsze około siódmej, próba dobudzenia kawą, modlitwy oraz wyścig ze Sławkiem Leszką, seniorem ministrantów, który z własnej woli i pobożności posługuje jako kościelny. Co niedzielę tak samo: czy zdążę wziąć prysznic, czy Sławek pierwszy zadzwoni na probostwo. Dziś kolejne zwycięstwo Sławka - podaję mu klucze i idę się obmyć. Trochę jestem zły na siebie. Dzień Papieski, a parafia bez organisty, ale trochę szturchańców od życia nie zaszkodzi. Kiedy tydzień temu odchodził pan Ludwik, byłem pewny, że tydzień to bardzo dużo czasu, żeby kogoś znaleźć. Okazało się jednak, że nie.

Po Mszy odmawiamy Różaniec. Będziemy jako wspólnota trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu, aż do Nowenny Bożego Miłosierdzia, czyli do godz. 15.00.

---ramka 557260|lewo|1---Po pierwszej Mszy jadę jak co niedzielę z Panem Jezusem do chorych. Ten krótki...

12187

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]