Reklama

Ładowanie...

Tańczący z owieczkami

15.02.2008
Czyta się kilka minut
Niedziela, 14 października (Dzień Papieski)
P

Pobudka jak zawsze około siódmej, próba dobudzenia kawą, modlitwy oraz wyścig ze Sławkiem Leszką, seniorem ministrantów, który z własnej woli i pobożności posługuje jako kościelny. Co niedzielę tak samo: czy zdążę wziąć prysznic, czy Sławek pierwszy zadzwoni na probostwo. Dziś kolejne zwycięstwo Sławka - podaję mu klucze i idę się obmyć. Trochę jestem zły na siebie. Dzień Papieski, a parafia bez organisty, ale trochę szturchańców od życia nie zaszkodzi. Kiedy tydzień temu odchodził pan Ludwik, byłem pewny, że tydzień to bardzo dużo czasu, żeby kogoś znaleźć. Okazało się jednak, że nie.

Po Mszy odmawiamy Różaniec. Będziemy jako wspólnota trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu, aż do Nowenny Bożego Miłosierdzia, czyli do godz. 15.00.

---ramka 557260|lewo|1---Po pierwszej Mszy jadę jak co niedzielę z Panem Jezusem do chorych. Ten krótki...

12187

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]