Reklama

Tak cieknie CBA

Tak cieknie CBA

16.02.2015
Czyta się kilka minut
Oficerowie CBA rozmawiali z Markiem Falentą – biznesmenem, który handlował rosyjskim węglem.
T

Traktowali go jako źródło informacji, zaś notatki ze spotkań trafiły do tajnej bazy danych CBA, zwanej System Meldunków Operacyjnych. Do notatek dotarli dziennikarze Telewizji Republika i „Gazety Wyborczej”.
Marek Falenta opowiadał CBA różne historie. Wierzyć czy nie wierzyć jednemu z bohaterów „afery taśmowej”? Na pewno trzeba weryfikować i jego informacje, i jego związki ze służbami, i grę CBA–Falenta.
Jednak wiadomość, że zapisy rozmów CBA z informatorami krążą po mieście i trafiają do redakcji, mrozi krew w żyłach. Przecież dane informatorów, ich kryptonimy, zapisy rozmów, to najpilniej strzeżony sekret każdej służby. Kto będzie chciał współpracować z CBA, mając świadomość, że wszystko może wyjść na światło dzienne?
Oczywiście najłatwiej zrzucić wszystko na dziennikarzy, że publikują tajne notatki. Ale to jak walka z termometrem, który pokazuje gorączkę. Dwie...

1261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]