Reklama

Ta ziemia jest nasza

Ta ziemia jest nasza

29.01.2018
Czyta się kilka minut
Jak zadekretować ostatnią wersję prawdy? Żeby ona była nasza, żeby nasza była wszystkich? Niełatwe zadanie, nawet jeśli bardzo, ale to bardzo się chce.
C

Chyba że się chce raczej gonić króliczka, niż go złapać. Ale potraktujmy propagandę poważnie, jako propagandę prawdy. „Polskie obozy śmierci” niewątpliwie brzmią bałamutnie. Co z tym robimy?

Gdzie się podziała wsławiona aferą billboardową Polska Fundacja Narodowa, która „wykorzystując siłę i energię spółek skarbu państwa, będzie budowała polską markę” – jak w charakterystyczny dla siebie sposób ogłosiła pół roku temu premier Szydło? Czyżby 100 mln złotych zrzutki spółek skarbu państwa miało pójść tylko na wrześniowy casting do roli sędziego pijącego alkohol? No, błagam! Polska marka niewątpliwie wzmocniła się już jesienią, ale idźmy za ciosem: grup zawodowych pijących w Polsce alkohol jest nieco więcej, a każda zasługuje na reklamę wykorzystującą siłę i energię spółek skarbu państwa. Budżet jest spory, nawet niszowe profesje mogą się załapać. Pierwszy lepszy przykład: Marka...

1975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zeman maluje takie plakaty? No to popełnia plagiat. W XIX wieku krążył na ziemiach polskich wierszyk: Dawne wyrocznie Lecha Niebo nam ogłasza: Polacy, to nasz Orzeł, ta Ziemia jest Nasza! Nasza, czyli polska, a pan Zeman jak chce promować swoja, to niech sobie wymyśli inny wierszyk:)))

Juz za chwile wprowadzona zostanie ustawa wkrotce uchwalona przez parlament Izraela o karalnosci za mowe i uczynki antysemickie bez wzgledu na miejsce i osobe. I zrobi sie cisza.

Weźmy sobie na ten przykład znaną aktorkę młodego pokolenia Jennifer Lawrence. Ta sympatyczna przecież i inteligentna kobieta włączyła się ostatnio do akcji #Me Too odważnie wyznając co następuje: "Pozwalałam, aby traktowano mnie w określony sposób, ponieważ czułam, że robię to dla swojej kariery... " Hmmm, nie da się raczej powiedzieć, że nabierająca rozpędu, globalna akcja #Me too broni cnoty jakoweś. Ważne jest to aby wzbudzić emocje, które - jak wiadomo - z rozumem niewiele mają wspólnego. W tej przepychance z Izraelem po obu stronach też niestety za dużo jest niekontrolowanych emocji. Ale też dużo dobrej woli jest po obu stronach i to może być decydujący czynnik w rozstrzyganiu sporu.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]