Reklama

Szukajcie gdzie indziej!

Szukajcie gdzie indziej!

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Podobno larum podniesione przez polski rząd z powodu zablokowania przez Komisję Europejską 3,5 mld zł na budowę dróg unijni urzędnicy uważają za przesadzone.
W

Według „Gazety Wyborczej” KE w ciągu ostatnich dwóch lat zamrażała wypłaty z funduszu spójności 190 razy, a sprawa dróg to dopiero drugi taki przypadek w Polsce. Ma to być procedura normalna, stosowana w przypadku podejrzeń poważnych nieprawidłowości.
Trudno się jednak dziwić emocjonalnej reakcji minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej. Sygnał o choćby czasowym odcięciu unijnej kroplówki nie mógł zostać przyjęty inaczej: oznaczał zagrożenie m.in. dla budowy trasy ekspresowej między Jeżewem a Białymstokiem, budowy A4 między Radymnem i Korczową oraz modernizacji krajowej „ósemki” między Piotrkowem Trybunalskim a Rawą Mazowiecką. Wszystkie trzy mają istotne znaczenie w tworzeniu sieci drogowej, a okolice Jeżewa bardziej niż normalną drogę przypominają komunikacyjne piekło (w 2005 r. doszło tam do wypadku autokaru, w którym zginęło 13 licealistów).
Że przy budowie...

3427

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]