Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Nabijanie w butelkę

Nabijanie w butelkę

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Najlepszym interesem w polskiej branży odpadowej jest obrót szkłem, które nie istnieje. Na sfałszowanych dokumentach skarb państwa może tracić ok. 20 milionów zł rocznie.
Wysypisko firmy „Karman” w Herbach k. Częstochowy, 7 czerwca 2010 r. / fot. Bartosz Siedlik
W

W historii sosnowieckiej spółki "Karman" rok 2008 zapisuje się jako data przełomowa. We wcześniejszych latach zyski firmy rosną stopniowo. "Karman" zajmuje się odzyskiem odpadów, ubezpieczeniami, doradztwem podatkowym, przygotowywaniem projektów technologicznych. Spółka posiada zezwolenia na zbiórkę odpadów betonowych, gruzu z rozbiórek i remontów, ziemi, tłucznia torowego, a także szkła opakowaniowego.

Jednak w 2008 r. zysk "Karmana" niespodziewanie rośnie trzykrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. Spółka notuje 1,6 mln zł zysku, prezes spółki otrzymuje dywidendę w wysokości 713 tys. zł.

Czas jest wyjątkowo trudny - firmy zajmujące się zbiórką odpadów walczą ze sobą o każdą tonę szkła. Huty narzekają na brak surowca do produkcji, mimo że cena za tonę szybuje w górę. Również ceny dokumentów poświadczających obrót stłuczką osiągają wysokie...

21245

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]