Reklama

Ładowanie...

Sztuka bycia panem

15.03.2015
Czyta się kilka minut
Oto podręcznik zarządzania niewolnikami. Niby zanurzony w antyku, ale boleśnie współczesny.
Fot. Paul Hardy / CORBIS
C

Czy chcesz skutecznie zarządzać podwładnymi? Chcesz, by pracownicy darzyli cię szacunkiem? Zastanawiasz się, w jaki sposób zmotywować ich do wydajniejszej pracy? A może chciałbyś więcej? Może „skuteczne zarządzanie podwładnymi” to według ciebie pusty slogan, zdanie politycznie poprawne, które rzuca się nudnym i irytującym stróżom moralności, by ich uciszyć? Umówmy się: w rzeczywistości chodzi przecież nie o „zarządzanie”, lecz panowanie. Szef jest władcą. Ty jesteś władcą! A twoi pracownicy muszą się nauczyć, że władcy się służy. Chcesz, żeby czuli strach? Żeby nie tylko pomnażali zyski twojej firmy, ale też spełniali zachcianki swojego pana? Powiedz szczerze – zostanie to między nami – czy chciałbyś dowiedzieć się, jak zmienić pracownika w dobrze wytresowanego niewolnika, którym będziesz mógł do woli rozporządzać?

Jeśli tak, to nie kupuj i nie czytaj tej książki. Poszukaj...

14864

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]