Reklama

Sztuka bycia panem

Sztuka bycia panem

15.03.2015
Czyta się kilka minut
Oto podręcznik zarządzania niewolnikami. Niby zanurzony w antyku, ale boleśnie współczesny.
Fot. Paul Hardy / CORBIS
C

Czy chcesz skutecznie zarządzać podwładnymi? Chcesz, by pracownicy darzyli cię szacunkiem? Zastanawiasz się, w jaki sposób zmotywować ich do wydajniejszej pracy? A może chciałbyś więcej? Może „skuteczne zarządzanie podwładnymi” to według ciebie pusty slogan, zdanie politycznie poprawne, które rzuca się nudnym i irytującym stróżom moralności, by ich uciszyć? Umówmy się: w rzeczywistości chodzi przecież nie o „zarządzanie”, lecz panowanie. Szef jest władcą. Ty jesteś władcą! A twoi pracownicy muszą się nauczyć, że władcy się służy. Chcesz, żeby czuli strach? Żeby nie tylko pomnażali zyski twojej firmy, ale też spełniali zachcianki swojego pana? Powiedz szczerze – zostanie to między nami – czy chciałbyś dowiedzieć się, jak zmienić pracownika w dobrze wytresowanego niewolnika, którym będziesz mógł do woli rozporządzać?

Jeśli tak, to nie kupuj i nie czytaj tej książki. Poszukaj...

14864

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]