Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Szczyt G7 w Kanadzie

Szczyt G7 w Kanadzie

11.06.2018
Czyta się kilka minut
W atmosferze rozdrażnienia przebiegał w Quebecu szczyt G7, grupy najbardziej uprzemysłowionych państw świata.
P

Po tym, gdy prezydent USA ogłosił wcześniej wysokie taryfy na import stali i aluminium (powołując się na „bezpieczeństwo narodowe”), Unia Europejska, Kanada i Meksyk odpowiedziały podwyżką ceł na niektóre amerykańskie produkty. W Kanadzie Donald Trump – na zdjęciu w otoczeniu innych przywódców G7 – odmówił nawet podpisania zwyczajowego komunikatu po zakończeniu rozmów. Jeśli, jak wieszczą niektórzy eksperci, USA i UE obłożą teraz wysokimi cłami np. import samochodów, wojna handlowa między zachodnimi sojusznikami zacznie się na serio. ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]