Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Szczególna dobroć papieża Jana

Szczególna dobroć papieża Jana

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Może jeszcze za wcześnie na to, ażeby powiedzieć, że papież ten zapoczątkował nowy okres w dziejach Kościoła. Chociaż tak nam się to wydaje, tak to odczuwamy.
O

Obchodzimy dzisiaj 10. rocznicę śmierci Jana XXIII, papieża. Wspominamy go na tym miejscu, przed tym ołtarzem, ponieważ wedle jego własnego świadectwa przekonaliśmy się, że to miejsce pozostało głęboko w je­go pamięci. Przekonaliśmy się o tym my, biskupi polscy, przybywając w roku 1962, a więc w ostatnim roku życia Jana XXIII, na Sobór. Kiedy przemawiał do nas naza­jutrz po przybyciu, wiele miejsca w tym przemówieniu poświęcił wspomnieniom Krakowa, wspomnieniom ka­tedry wawelskiej. Z tego wspomnienia dowiedzieliśmy się wówczas, że był tutaj w roku 1912 z okazji Kongresu Eucharystycznego w Wiedniu. A będąc tutaj, odprawiał Mszę św. w katedrze wawelskiej.
Potem więc, idąc za tym wątkiem, starałem się dowiedzieć, gdzie ta Msza św. była odprawiona. I zdumiałem się, gdy Ojciec Święty własnoręcznie określił to na piśmie. Wskazał, że była to wówczas Msza św. odprawiona przy tym...

5549

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]