Reklama

Szczególna dobroć papieża Jana

Szczególna dobroć papieża Jana

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Może jeszcze za wcześnie na to, ażeby powiedzieć, że papież ten zapoczątkował nowy okres w dziejach Kościoła. Chociaż tak nam się to wydaje, tak to odczuwamy.
O

Obchodzimy dzisiaj 10. rocznicę śmierci Jana XXIII, papieża. Wspominamy go na tym miejscu, przed tym ołtarzem, ponieważ wedle jego własnego świadectwa przekonaliśmy się, że to miejsce pozostało głęboko w je­go pamięci. Przekonaliśmy się o tym my, biskupi polscy, przybywając w roku 1962, a więc w ostatnim roku życia Jana XXIII, na Sobór. Kiedy przemawiał do nas naza­jutrz po przybyciu, wiele miejsca w tym przemówieniu poświęcił wspomnieniom Krakowa, wspomnieniom ka­tedry wawelskiej. Z tego wspomnienia dowiedzieliśmy się wówczas, że był tutaj w roku 1912 z okazji Kongresu Eucharystycznego w Wiedniu. A będąc tutaj, odprawiał Mszę św. w katedrze wawelskiej.
Potem więc, idąc za tym wątkiem, starałem się dowiedzieć, gdzie ta Msza św. była odprawiona. I zdumiałem się, gdy Ojciec Święty własnoręcznie określił to na piśmie. Wskazał, że była to wówczas Msza św. odprawiona przy tym...

5549

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]