Reklama

Świętowanie Niewidzialnego

Świętowanie Niewidzialnego

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Wniebowstąpienie to trudne święto. Czy jego treścią nie jest nieobecność ukochanego?.
J

Jak mówi Pismo: "Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: »Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba«" (Dz 1, 9-11).

Postawa apostołów wielu z nas wydaje się zupełnie naturalna. Czyż nie kończy się właśnie niezwykle piękny okres w ich życiu? Oto Ukrzyżowany okazał się Żyjącym, znów stawał pośród nich, jadł z nimi, rozmawiał, a teraz "został od nich wzięty" i "obłok zabrał Go im sprzed oczu". Rozumiemy ich żal za utraconą obecnością, czujemy się bowiem uczestnikami podobnej, choć o te 40 dni mniej szczęśliwej sytuacji: słyszeliśmy, ale tylko słyszeliśmy, że Jezus żyje, że...

8917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]