Reklama

Święto integrujące

Święto integrujące

07.05.2012
Czyta się kilka minut

„Zobaczyłem dziś wymiar tych Dni jako integrujące święto, gdzie mogą się spotkać ludzie bardzo różni i nikt nie jest wykluczony. Profesor filozofii siedzi obok osoby niepełnosprawnej, żującej gumę uczennicy liceum czy emerytki. Siłą Dni Tischnerowskich są nie tylko laureaci i goście, ale także ich publiczność – niesłychanie mądra i czegoś spragniona. Ona nie przychodzi tu z sentymentu lub dla dużych nazwisk, ale dlatego, że liczy, iż coś ważnego się tu wydarzy”.

502

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]