Reklama

Światło na Skałce

Światło na Skałce

15.05.2012
Czyta się kilka minut
„W wolnej Polsce powinniśmy jednoczyć siły, a nie dzielić” – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas procesji ku czci św. Stanisława, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
B

Bicie dzwonu Zygmunta w niedzielę 13 maja rano oznajmiło, że jak co roku z Wawelu do niedalekiego klasztoru paulinów wyrusza procesja gromadząca kilka tysięcy wiernych. Skałka to miejsce śmierci średniowiecznego biskupa, który zginął (w 1079 r.) wskutek konfliktu z królem Bolesławem Śmiałym, a którego kult – w tym procesja – rozwijał się od XIII wieku.

Nabożeństwu przewodniczył prymas Czech kard. Dominik Duka. Obecni byli m.in. prymas Polski abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz prymas senior kard. Józef Glemp. Przybyli też przedstawiciele Kościoła z innych krajów, m.in. Kazachstanu i Niemiec. W procesji tradycyjnie uczestniczyli przedstawiciele lokalnej władzy.

Intencją modlitewną nabożeństwa była prośba o pogłębienie wiary Polaków, „aby gorliwe zaangażowanie w dzieło nowej ewangelizacji...

2903

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]