Ładowanie...
Świat pokochał Wampira

Świat pokochał wampiry, a zwłaszcza jednego - Edwarda Cullena, głównego bohatera książkowej tetralogii Stephanie Meyer "Zmierzch" (którego w filmie Catherine Hardwicke gra zabójczo przystojny Robert Pattinson). Cullen, wraz ze swoją książkową miłością, Bellą Swan, bladą karnacją i hipnotycznym spojrzeniem, stał się bodaj największą ikoną popkultury nowego millenium; razem z Harrym Potterem jest drugą fikcyjną postacią rozpoznawaną niemal na całym globie.
Taka popularność nie stała się udziałem żadnego z poprzednich filmowych wampirów - Draculi, Orlocka, Nosferatu, Lestata z powieści Anne Rice.
Wystarczy krótkie rozeznanie w zarówno polskich, jak i zachodnich stronach internetowych poświęconych książkom Meyer i ich filmowym adaptacjom, aby zrozumieć, że globalny fioł na punkcie Cullena wchodzi w te same rejestry histerii, co uwielbienie mas...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]