Reklama

Kręgi wtajemniczenia

Kręgi wtajemniczenia

11.06.2017
Czyta się kilka minut
Jakub Żulczyk, pisarz: Moja dziewczyna uważa, że piszę starotestamentowe książki. Ich bohaterowie, żeby doznać zbawienia, muszą się przeczołgać przez wszystko, co najgorsze.
Fot. Agata Grzybowska / AGENCJA GAZETA
A

ARKADIUSZ GRUSZCZYŃSKI: „A może wszyscy musimy być w opozycji? Trzymać sztandary, protestować, angażować się w akcje polityczne” – mówi w pewnym momencie bohater Twojej nowej książki „Wzgórze psów”. Musimy?

JAKUB ŻULCZYK: Tradycja podpowiada, że w tym sprawdzamy się najlepiej.

We wstawaniu z kolan?

To określenie pojawia się w mojej książce, tylko że bohater, który go używa, ewidentnie kpi. Nie chciałem napisać powieści stricte politycznej ani odnosić się bezpośrednio do bieżącej polityki.

Dlaczego? Tyle się wokół dzieje.

Dzieje się? Wszyscy daliśmy się złapać w pułapkę – „polityk powiedział”. Tak się porobiło, że mówienie polityków ekscytuje ludzi dużo bardziej niż ich działanie. Wokół tego gadania powstaje publicystyka, dyskusje politologów, dziennikarzy, ale też...

16662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]