Reklama

Suma wszystkich strachów

Suma wszystkich strachów

28.03.2016
Czyta się kilka minut
Najbardziej zalęknione o przyszłość zawsze wydają się być środowiska odwołujące się przy każdej możliwej okazji do chrześcijańskiego dziedzictwa i Ewangelii.
Fot. Marek Szczepański dla „TP”
Szymon Hołownia / Fot. Marek Szczepański dla „TP”
P

Pamiętam, z jakim przekąsem słuchałem deklaracji amerykańskich polityków, którzy po kolejnych zamachach dotykających ten kraj (od 11 września począwszy) powtarzali, że żadna agresja nie zmieni „amerykańskiego stylu życia”, oraz że Stany są gotowe bronić go z determinacją i tak długo, jak tylko będzie trzeba.

Nie wiem, pewnie mówili i o innych rzeczach: niepodległości, wartościach, ojczyźnie, ja zapamiętałem jednak tylko ów dziwnie brzmiący w takim kontekście „styl życia”. Dziś, po kolejnym koszmarnym zamachu w Brukseli (a być może przed następnymi dramatami, bo wielu z nich pewnie nie unikniemy), zrozumiałem i chciałbym się do nich przyłączyć.

Z czym walczą fanatycy z IS? Gdyby tak uczciwie, do spodu, poskrobać motywacje ludzi z najwyższych pięter tej chorej struktury, pewnie wyszłoby, że walczą o pieniądze. Wiele już przewaliło się przez światowe media tekstów...

6437

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Bronić europejskich wartości i naszego stylu życia. (...) Nie dać się lękowi przed terroryzmem, nie odwoływać majówkowego wyjazdu, niezależnie od wszystkich okrucieństw porąbańców z IS spokojnie iść i bawić się na miejskich obchodach sylwestra." Tymczasem gdzieś w Niemczech wprowadzili przedziały kolejowe tylko dla kobiet. To zła droga. W ten sposób bandyci i terroryści wygrywają. Może teraz także więcej osób zrozumie, dlaczego środowiska feministyczne ostro protestują przeciwko zastraszaniu kobiet, żeby nie ubierały się "wyzywająco", nie biegały same w lesie itp. Przecież to chodzi o to samo: Należy *bronić naszego stylu życia*, a nie utwierdzać bandytów.

...lepiej nie wychodźmy teraz z domów-na zgromadzenia, manifestacje, a może i do pracy(?). Odwołajmy Światowe Dni Młodzieży, bo to może być celem terrorystycznych ataków. Przestrzegajmy Europejskich Procedur Bezpieczeństwa-a wszystko się jakoś samo ułoży... Dziękuję za Europę Ciepłych Kluch

wcześniej czy później przyjmiemy izraelskie procedury bezpieczeństwa i izraelskie uregulowania prawne w tych kwestiach, ewentualnie przejdziemy na islam i za wzorzec przyjmiemy uregulowania saudyjskie lub tureckie.

Z moich obserwacji wynika, że te kobiety niczego się nie boją pomimo tego, że odwołują się do chrześcijańskiego dziedzictwa, Ewangelii i ojca Rydzyka. Mam wrażenie, że to raczej ludzie, którzy się nie odwołują ... mają różne lęki, fobie i obsesje ( wiele z tych osób miewa ponoć regularnie koszmarne sny z pewnym prezesem w roli głównej ). A Bruksela wydaje się być sparaliżowana i wystraszona ( Belgowie też zbyt często się nie odwołują ... ). Ciekawe co z tego lęku wyniknie ? Ciekawe też jaka choinka stanie w tym roku w centrum Brukseli ? Przypomnę, że ostatnio mieliśmy do czynienia z produktem choinko-mało-podobnym. Cel był taki aby nie drażnić muzułmanina ...... http://www.bryla.pl/bryla/51,85298,13030447.html

Szczególnie talibańskie jest żądanie rodzenia uszkodzonych płodów i umożliwienia przenoszenia genów gwałcicielom.

Podpisuję się obiema rękami pod słowami pana Hołowni.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]