Reklama

Ładowanie...

Strata to zysk

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Kończy się, niestety, wiosna. Znowu zacznie ubywać dnia, a przybywać nocy. Jedyną pociechą jest zbliżające się lato, ale i ono, jak zawsze, potrwa zbyt krótko. Potem złota, pożal się Boże, jesień i zima. I znowu od początku. Istny danse macabre.
K

Kręcimy się w kółko, a wirując tak, zbliżamy się do środka czasoprzestrzennej wirówki, by w pewnym momencie zniknąć w jej gardzieli na zawsze. Jednym słowem: w tym wariackim wirowaniu z każdą chwilą jest nas coraz mniej. Ubywa nas i ubywa, stajemy się coraz mniej atrakcyjni, oczekiwani i potrzebni – a więc coraz trudniej zauważalni i rozpoznawalni. Owszem, można rzec: spokojnie, co mnie obchodzi, co będzie jutro, skoro jest dzisiaj? Skoro mogę dysponować tą oto godziną, która dzieje się teraz.
To prawda: jedna sekunda, a nawet jej ułamek, jest tak samo ważna, jak całe życie, gdyż bywa, że w oka mgnieniu ten i ów potrafi się dźwignąć, poderwać, stanąć na nogi i krokiem jeszcze niepewnym ruszyć do przodu lub się wycofać. W jednej chwili – bywa tak, choć nie jest to regułą – potrafimy zmienić kierunek. I podążyć w tym, który dotychczas uważaliśmy za błędny, nic niewarty, a nawet...

3213

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]