Sprawdzanie obietnic
Sprawdzanie obietnic
Dodajmy, że tak się czyni w wielu krajach świata, a ponadto, że nie ma w tym ani pozytywnego, ani negatywnego stosunku do rządu. Jest to wręcz pomoc dla rządu, który często się gubi w codziennych decyzjach i nie pamięta o swoich obietnicach. Jedyny natomiast - z tego punktu widzenia - obowiązek rządu polega na takim formułowaniu obietnic, żeby były one weryfikowalne. Socjologowie i inni specjaliści od nauk społecznych doskonale widzą, na czym polega weryfikacja. Nie chodzi o dosłowne sprawdzanie, czy na przykład powstaje tyle mieszkań, ile obiecało PiS, lecz o to, czy istnieje odpowiednia tendencja, czy w ogóle coś się w tym kierunku robi, czy za pewien czas obietnica ta ma szansę zostać zrealizowana.
Sprawdzanie zatem nie oznacza czepiania się drobiazgów i łapania za słówka, ale poważnego monitorowania działań rządu. Jedną, na przykład, z obietnic, jakie...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]