Reklama

Sposób istnienia

Sposób istnienia

16.11.2010
Czyta się kilka minut
"Profile na Facebooku można hurtowo kupować". "Dane użytkowników wyciekły z Facebooka". "Asystent szefa MSW zamieścił na Facebooku swoje zdjęcie ze stringami na głowie". "Facebook uruchamia własną pocztę". Face­book to, Facebook tamto.
L

Lawinowy sukces tego portalu społecznościowego spowodował, że jego nazwy używa się dziś tak, jak jeszcze niedawno słowa "internet": ktoś coś opublikował "w internecie", "internet" to zjadacz czasu, pedofile czyhają "w internecie" itp. Bez zastanowienia, że Facebook (i szerzej: internet) to środowisko komunikacyjne, a treścią wypełniają je użytkownicy. A więc także spece od marketingu, politycy oraz spamerzy czy przestępcy.

Genialny pomysł Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka, polegał na tym, że znalazł on niszę do rywalizacji z niepokonanym - jak by się dotąd zdawało - Google. Popatrzył na internet nieco inaczej: nie jako na zbiorowisko powiązanych stron, po których nawigowanie ma umożliwić wyszukiwarka, lecz jako na sieć powiązań między ludźmi, z których każdy ma zainteresowania, specjalności, pasje i staje się dla swoich znajomych przewodnikiem po jakimś...

3138

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]