Reklama

Spokojnie, to tylko sondaże

19.08.2013
Czyta się kilka minut
W tym roku PiS przyzwyczaił nas do tego, że wygrywa w sondażach z PO.
J

Jednak ostatni wynik badania TNS Polska, w którym partia Kaczyńskiego ma 43 procent i szansę na samodzielne rządy, robi wrażenie. Pytanie, czy PO już wpadło w korkociąg, z którego nie da się partii wyprowadzić? Chyba zbyt wcześnie na taką konstatację. Do dużych wyborów jeszcze kawał czasu i sporo można zmienić.
Na razie widać, że niemrawa wewnętrzna kampania wyborcza w PO odstręczyła od partii popleczników. Jarosław Gowin krytykował, a premier nie chciał podjąć rękawicy i ograniczył się do pisania listów. Na zewnątrz powstało wrażenie, że w rządzącej formacji trwa jakaś kłótnia za zamkniętymi drzwiami.
Poza tym wszystkie siły rzucono „na Warszawę”. Widać, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ma nowych doradców, pokazuje się w telewizji, ma mniej wpadek. Podobno rozważany jest wariant rezygnacji przez nią z funkcji i rozpisania przedterminowych wyborów w stolicy. Wtedy opozycja...

1958

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]